Forum faktorii handlowej Dominium Deis

Faktoria Handlowa Dominium Deis


#1 2009-02-12 15:38:44

Hadad

Faktorianin

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 20
Punktów :   

Wilka pomysłów kilka

aby faktoria funkcjonowała z powodzeniem trzeba rozwinąć ekonomię fabularną krainy... na razie zapodaje ogólne pomysły do dyskusji nad niemi i ewentualnemu ustaleniu kto i jak miałby się za to zabrać...

1. trzeba "zbudować" więcej fabularnych miast (szczególnie portowych)... gdzieś trzeba te nasze karawany i statki po towar wysyłać
3. ustalić towary importowe/eksportowe/kontrabandę dla poszczególnych miast i krain... i zastanowić się nad importem i eksportem dóbr do "odległych krain"...jeśli takowe istnieją... a chyba nie jesteśmy jedyną krainą na globie?oO... a co za tym wszystkim idzie ustalenie szlaków handlowych
4. gdy już ustalimy ile mamy kasy można się zająć fabularną lichwą
5... jak sobie przypomnę to dopiszę
...ekonomia może stanowić poważne "popychadło" dla ogólnej fabuły... z rozwojem handlu rozwinęło by się też szubrawstwo... łotrzykowie mogliby próbować rabować karawany... piraci mieli by co łupić... oszuści mogli by zająć się kontrabandą... tam gdzie pieniądz tam też różne intrygi... cichsze i głośniejsze wojny i walka o wpływy...

co sądzicie o tych pomysłach i ich wykonalności?... może jakieś własne pomysły?

Offline

 

#2 2009-02-12 16:52:46

eld

Faktorianin

9157095
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 24
Punktów :   
ID: 1285
Rasa: krasnolud
Profesja: kowal, nekromanta
Ranga w klanie: kowal

Re: Wilka pomysłów kilka

No ja już w sumie w tym drugim temacie coś powiedziałem no ale masz rację, ja bym jeszcze dodał przedstawicielstwo Faktorii w różnych krajach i od razu powiem, że mogę zaoferować siedzibę w moim mieście, jak tylko już z Nec pewne sprawy obgadam

Offline

 

#3 2009-02-16 16:04:24

Hadad

Faktorianin

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: Wilka pomysłów kilka

Arghal napisał:

Hmmm... ja tam będę polował dobrze zarabiam na tym i umówię się żeby część zysków jakoś przenieść na rzecz faktorii handlowej

TU POMYSŁY OGÓLNE!!

co do tego polowania to powiem tak... żeby móc czerpać zyski z polowania trzeba najpierw "wymyślić" (opatentować?... ODKRYĆ??) towary handlowe, w tym wypadku skóry i mięso, które można by sprzedać...

Offline

 

#4 2009-02-16 21:53:32

Sefia Caranish

Faktorianin

684539
Skąd: prawie Poznań;)
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 13
Punktów :   
ID: 639
Rasa: człowiek
Profesja: zielarz, alchemik

Re: Wilka pomysłów kilka

Znaczy...te...no.. Znaczy procent z tacy mam oddać? Składkami z mszy się dzielić?

Offline

 

#5 2009-02-16 22:57:07

Necrii

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 79
Punktów :   

Re: Wilka pomysłów kilka

Widzisz.. Każdy jakoś zarabia prawda? W teorii przynajmniej może, choć też chcę wprowadzić element, że raz w miesiącu jedzie karawana i rzuca się po prostu kostką na zdarzenia losowe, ktore mogą uszczuplić zyski, albo nawet sprawić, że karawana nie dojedzie na miejsce. Tyle jesli chodzi o moje zamysły. Było by co dzielić między was i chyba każdy był by zadowolony. Jednak aby przedłożyć ten i inne pomysły jak na przykład to ile fh sama w sobie jest warta, potrzeba zrobić zarys tego czym będziemy się w najbliższym czasie zajmować, dlatego też prosze o uwage i wypowiadanie się.

Offline

 

#6 2009-02-17 13:29:04

Hadad

Faktorianin

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: Wilka pomysłów kilka

w najbliższym czasie to sie trzeba wytargować o jak najwięcej złota do naszej kasy i za te pieniądze zacząć plotkować i ew wieściować o tym, że FH zaczyna budować jakieś kłady, sklepy i warsztaty w stolicy... Tutaj Sef jesteś Alchemikiem a nie Kapłanem z tego co wiem, więc co najwyżej mogła byś nam troche tych trucizn poodlewać... a przy okazji przydał by Ci się nowy warsztat... no wiesz... mniej zawodny ;> i nie chciała byś dostać takiego na atrakcyjnych warunkach od FH?... i tu mam kolejny pomysł... właśnie pomoc w zakładaniu biznesów początkującym rzemieślnikom... zapewnienie niezbędnego pomieszczenia i narzędzi, rynku zbytu i ogólnej pomocy w ramach swego rodzaju pozyczki... do uzgodnienia... procenty od zysku, może standardowe raty?...

Offline

 

#7 2009-02-17 13:53:39

Sefia Caranish

Faktorianin

684539
Skąd: prawie Poznań;)
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 13
Punktów :   
ID: 639
Rasa: człowiek
Profesja: zielarz, alchemik

Re: Wilka pomysłów kilka

tak...mniej zawodny warsztat to by się przydał, choć mikstury o ciekawych właściwościach w starym powstawały i tak  ;>
Szkoda, że popyt na trucizny taki mały, jeno ostatnio ktoś coś o jakiejś na rdzewiacza mówił, ale chyba temat zszedł z tapety
A kredyt we frankach czy w złotówkach? ;>

Offline

 

#8 2009-02-17 14:31:21

Hadad

Faktorianin

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: Wilka pomysłów kilka

w euro

Offline

 

#9 2009-02-21 19:12:43

Selene

Faktorianin

7777207
Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 26
Punktów :   
ID: 780
Rasa: Ferray
Profesja: PianistkaŚpiewaczkaFlorystka
WWW

Re: Wilka pomysłów kilka

Właśnie, właśnie... w poprzednim temacie wspomniałam o perfumiarzu. Czeka mnie jeszcze sesja z Nec na temat tej postaci, ale pracowałby dla fh, więc i jego warsztat mógłby zostać wymieniony jako ten niedawno otwarty przez fh. W ogóle uważam, zę to całkiem niezły pomysł "wypuścić" choć jedną plotkę tego typu. W Lunie nie ma jeszcze kwiaciarni, a choćby w Smoczej Dolinie już wprowadzono coś takiego do jednej z ofert, jak świątynia, karczma, czy targ. I to nie byłoby takie znów głupie... Czym Faktoria zajmowałaby się głównie? Sądzę, że trzeba by było "pootwierać" parę warsztatów (fabularnie, rzecz jasna), co za tym idzie? Transport między różnymi miastami, a mam nadzieję, że Kerion takie wprowadzi, bo zdecydowanie jest ich zbyt mało. Oczywiście potrzebne będą materiały, które byłyby skądś sprowadzane, nowe wyprawy, ekspedycje, wszystko to daje pole do fabularnego manewru. Chwilowo fabuła fh się nie bardzo rozwija, ale już parę takich elementów daje nam większe możliwości. Już wspomniałam, ze się na tym nie znam, ale wszyscy nad tym jakoś pomyślimy. Co dwie głowy to nie jedna.

Offline

 

#10 2009-02-21 23:34:59

eld

Faktorianin

9157095
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 24
Punktów :   
ID: 1285
Rasa: krasnolud
Profesja: kowal, nekromanta
Ranga w klanie: kowal

Re: Wilka pomysłów kilka

O Sefia nawet zapomniałem, że trucizny robisz a miałbym do ciebie sprawę no ja mogę kuć ale fabularnie moja postać już warsztat ma

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pamietnikiwampirow.pun.pl www.superanime.pun.pl www.2800728.pun.pl www.thecrips.pun.pl www.europeistyka.pun.pl