Forum faktorii handlowej Dominium Deis

Faktoria Handlowa Dominium Deis

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#11 2009-02-16 22:54:14

Necrii

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 79
Punktów :   

Re: majątek Faktorii

Had ma naprawdę kilak świetnych pomysłów, ale aby je wykorzystać trzeba waszego wkładu, glównie czasu na sesje itp, bo nikt nam niczego bez tego nie da. Jeśli macie jakieś pomysły co FH może posiadać to piszcie tutaj. Może uważacie, ze robiąc spis zapomnieliśmy o jakiś budynkach, inwentarzu czy czymkolwiek podobnym.

Offline

 

#12 2009-02-18 23:52:25

Hadad

Faktorianin

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: majątek Faktorii

coś, coś, coś
*ratuje sytuację, by nikt nie powiedział, że nikt nic nie pisze...*

Offline

 

#13 2009-02-19 21:08:13

Yagahall

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 24
Punktów :   

Re: majątek Faktorii

wiedziałam jakiego bystrego księgowego przyjąć...ups...buchaltera;)

Offline

 

#14 2009-02-20 15:51:05

Aeldis

Faktorianin

Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 12
Punktów :   

Re: majątek Faktorii

a ja nie wiem co pisać, bo i nie jażę nic xD ale Ty Nec wiesz, że jbc to pod gg jestem, is łuzę radą i oceną, jak ładnie poprosisz
pomysłów mam kilka...
lecz dostanę wilka...
Wam ich nie przedstawię...
dla Siebie pozostawię...
a jak ktoreś coś chce, albo Ty Nec pogadać o tych pomysłach, czy się zastanowić, to napisz kiedy masz czas, spoko

Offline

 

#15 2009-02-21 17:46:01

Necrii

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 79
Punktów :   

Re: majątek Faktorii

Po coś jest forum. O pewnych sprawach mają prawo rozmawiać wszyscy, ale jeśli wolicie to można to załatwić inaczej. Ustalam z osobą zainteresowaną i najwyżej to ona będzie miała prawo do większych zysków jakie przyjdą wraz z finałem naszych poczynań. Tylko potem nie chce słyszeć żadnego marudzenia.

Offline

 

#16 2009-02-21 17:48:21

Hadad

Faktorianin

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: majątek Faktorii

ze względu na zajebiste zainteresowanie tematem, zaprzestaje swojej aktywności w celu ich rozwinięcia i wdrożenia... nie trzeba kończyć studiów, by się na ten temat wypowiedzieć i coś od siebie dodać, a do tej pory konkretne zdanie miał tylko Eld... póki reszta nie wysili się na jakąkolwiek aktywność, to ja to zwyczajnie pier... dziękuję za uwagę...

Offline

 

#17 2009-02-21 17:51:23

Necrii

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 79
Punktów :   

Re: majątek Faktorii

Had, spokojnie. Zawsze można jakąś fabułę wprowadzić na próbę i zobaczyć jak się potoczy. Tutaj masz akurat rację. Bez ludzi nic się nie zdziała, ale do tej pory nie zawiodłam się. Jeśli byłą fabuła dotycząca nas to ludzie udzielali się i pchali do przodu.

Ael, jak chcieliśmy z Hadem na konferencji przegadać z Tobą kilka pomysłów to.. sam wiesz jak to wyglądało. Bez kłócenia się.

Offline

 

#18 2009-02-21 18:55:42

Selene

Faktorianin

7777207
Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 26
Punktów :   
ID: 780
Rasa: Ferray
Profesja: PianistkaŚpiewaczkaFlorystka
WWW

Re: majątek Faktorii

Had, bez nerwów proszę. Zwyczajnie całe cholerne dwa tygodnie nie miałam czasu, by cokolwiek napisać w tej sprawie. Od razu zaznaczam, że ja się na tym kompletnie nie znam i nie wiem, w jaki sposób mogłabym tu pomóc. Moja postać na kwiatkach wiele nie zarabia niestety, ale wprowadziłam NPC i myślę, że akurat mój NPC może mieć duży wkład w rozwój Faktorii. Obecnie nie ma żadnego perfumiarza w Lunie, ten wątek zatem można rozwinąć. W każdym razie... Jestem chętna do pomocy, jeśli chodzi o napisanie czegoś, mogę pomagać w sesjach, plotkach i tym podobnych rzeczach. Pisać umiem i lubię, czas zawsze się jakoś znajdzie. Had faktycznie ma pomysły dobre i konkretne. Musicie mi wybaczyć, zę nie wypowiem się na ten temat więcej, ale zwyczajnie się jeszcze w tym gubię. Lecę zerknąć jeszcze na drugi założony, jakże istotny temat.

Offline

 

#19 2009-02-21 23:32:20

eld

Faktorianin

9157095
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 24
Punktów :   
ID: 1285
Rasa: krasnolud
Profesja: kowal, nekromanta
Ranga w klanie: kowal

Re: majątek Faktorii

No tak aby stworzyć Hanzę trzeba mieć pieniądze ale oni też zaczynali od kilku miast a skończyli na całym morzu bałtyckim by potem porządnie p....ąć w ziemię i stracić prawie wszystko Miejmy nadzieje, że to się z FH nie stanie ale wracając do tematu to tak jak mówiłem ekonomia na Lunie leży i naprawdę żeby zacząć prawdziwy handel trzeba by stworzyć kantory, kursy monet, bankierów, handlowców, kupców itp.
Ja mogę się np. zająć handle zbrojeniowym, bo generalnie z tego kowale słyną, tylko wtedy trzeba by ustalić budżety Gildi itp. aby stworzyć jakąś współpracę np:
FH zatrudnia kowali z KS, którzy za jakiś procent z dochodów kopią i pomiagają w wyprawach po surowce, następnie FH sprzedaje część z towarów na "surowo", a z części kowale z KS tworzą miecze, tarcze, zbroje itp. które sprzedają GI

//FH - faktoria
KS - klan stali
GI - gwardia

Aco do nieaktywności Had, to cierpliwości bo teraz jest okres gdzie ludzie wyjeżdżają

Offline

 

#20 2009-02-22 19:36:33

Hadad

Faktorianin

Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 20
Punktów :   

Re: majątek Faktorii

wdech
wydech
wdech
wydech
...cierpliwie czeka
^^a tak na serio to masz gut pomysły... ^^ ale w tym temacie to jednak mieliśmy ustalać majątek a nie wymyślać pomysły ... ile razy powtarzać?


myślę, że przydało by się kilka warsztatów, które można by wynajmować rzemieślnikom... i może kilka stoisk kupieckich na targu... może po 5 na początek?... co myśli szanowna Brać?... dodam na razie do spisu na czerwono

...wymyślać pomysły xD...

Ostatnio edytowany przez Hadad (2009-02-22 19:46:27)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.digitalworlpl.pun.pl www.2800728.pun.pl www.superanime.pun.pl www.europeistyka.pun.pl www.thecrips.pun.pl