Forum faktorii handlowej Dominium Deis

Faktoria Handlowa Dominium Deis


#1 2008-11-24 00:15:50

Necrii

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 79
Punktów :   

Luna

Mam nadzieję, że wszystko działa jak należy i z ręką na sercu piszę, bo jak pewien jegomość coś popsuł to.. eh....

Razem z Kerionem doszliśmy do wniosku, że można udostępnić wam temat, gdzie będziecie mogli powiedzieć co leży wam na sercu w związku z grą. Nasza rozmowa dotyczyła się w dużej mierze mg. Nie da się ukryć, że jest ich mało, a i pisaliście mi o innych rzeczach, które was bolą. Powiedzcie mu to sami. Jeśli boicie się otwarcie, powiedzcie, na czas rozmowy przydzielimy wam anonimową rangę, albo wyślijcie mi, ja wkleję z mojego nicku. Zaznaczam, że żaden mg nie ma dostępu do tego tematu.

Po prostu tu chodzi o zabawę, a krainę pochłania zawiść, jakieś wewnętrzne niesnaski z powodów naprawdę błahych.

Offline

 

#2 2008-11-24 00:27:04

Yagahall

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 24
Punktów :   

Re: Luna

„Krwawe urodziny i obrażenia po nich”…To jest normalne nadużycie władzy…po pierwsze tekst na dole świadczy o osobistym stosunku do wydarzeń, o zupełnym braku obiektywności…nikt nie ma obowiązku siedzieć w grze całymi dniami i śledzić opisów by dowiedzieć się, ze wieść jeszcze nadal jest aktualna, zwłaszcza gdy nowa jest już na tapecie…mg dopisał ciąg dalszy 16.11, a od 15.11 mięliśmy już nową wieść. I w związku z brakiem odzewu tak poczuł się urażony, ze bez skrupułów dopisał obrażenia nawet o nich nie informując, a na dodatek takie które zupełnie zmieniają obraz postaci. Wygląda na zwykły odwet. Gdybyśmy mieli śledzić wszystkie przeszłe wydarzenia to moja Yag może już na targu niewolników została sprzedana, a ja o tym nie wiem. Wygląda na to, że mg jest wszechmocny, tylko, kto tego pilnuje?

Offline

 

#3 2008-11-24 00:30:48

Necrii

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 79
Punktów :   

Re: Luna

Pierwszy odważny. Podkreślam, że to jest cytat, nie moje słowa.

i bardzo ładne podsumowanie. Właśnie tego mi zabrakło rozmawiając z Kerionem. Zabawa, a nie okaleczanie na siłę. Nie każdemu może podobać się zabawa kuternogą.

"Najpierw parę słów o ogóle - MG w całej krainie jest za mało zwykle jeżeli MG jest 2-3 obecnie na grze to jest to naprawdę wielkie szczęście. Rzadko ktoś z nich do karczmy zagląda chyba ze sam gra lub jakiegoś NPC wprowadza. Dużo z nich ma te swoje urlopy z których nadmiernie korzystają lub czasu nie mają, skoro czasu nie mają to po co MG zostali ? A teraz do konkretnych MG :

Sanguinis - cóż co do sędziowania nie mam żadnych zastrzeżeń ale ostatnio brak go za Lunie, mało robi, dużo urlopów używa, zawsze mówi że brak czasu. Typowy przykład ''jak zarobić aby się nie narobić''. Zresztą w ogóle już teraz odmawia sędziowania jakichkolwiek rang.

Ivienne - tutaj mamy poważny przykład wykorzystywania władzy MG, kaleczy graczy i bez mrugnięcia okiem uśmierca , uważa się za boga który może bez wahania odebrać życie, przerośnięte ego dzięki swojej pozycji.

Xweetus - MG z chęcią robienia PG, nie znosi sprzeciwu graczy, stawia bardziej na strach niż zabawę lubi gdy gracze się boją, jeżeli coś nie idzie tak jak sobie to zaplanował w sesji, to można być pewnym że jest gotów uśmiercić gracza aby ten poczuł gdzie jego miejsce.

Yassiv - w sumie tutaj ja nie mam zastrzeżeń nawet chyba żadnych, fajnie się z nim bawi choć forów nie daje ale MG pomysłowy i można z nim spędzić przyjemnie czas. Jedna waga czasem mało przesiaduje na Lun.

Ennian - żadnych zastrzeżeń, przyjemnie czas się spędza z nim choć trochę mało go widać na Lun.

Ogółem Lun zaczyna być walką o przetrwanie a nie zabawa jaką kiedyś była."






EDIT:



Yag, spokojnie.

Ale fakt faktem mogę tylko dopisać, że zwykle jak plotka schodziła i była kontynuacja to w pokojach ses i byli o tym powiadamiani wszyscy na poczte. Tak było z moją nieszcześną plotka o światyni, gdzie Alianne w jednej turze doszla na miejsce zdarzenia, a my mimo mych usilnych próśb po tygodniu przewidzianym na plotkę nie dojechaliśmy na miejsce, gdzie jak wiadomo trzeba korzystać puki gorące, bo np ktoś ma tylko ten wieczór wolny? Albo co innego?
Teraz są tam dosłownie 3 tury i ni jak nie możemy przeskoczyć tej sesji, a bez niej kolejne poszukiwania zwojów na nic.
Boli, ale da się przeżyć. Już broniłam Iv na tym forum, że każdy może nie mieć czasu.

Tylko kurcze... ni jak nie mogę zrozumieć skreślenia Yag. Pal licho ze mną. W końcu udowadniałyśmy, że potrafimy grać... albo nie, inne słowo - zaangażować. Jak głupie biegałyśmy za podejrzanym stając na głowie by było inaczej i zabawnie. By nie iść utartym schematem, bo za dużo mroczności to też przegięcie. Naprawdę wystarczyło dać znać, że coś się dzieje, a o ile mniej było by problemów? Ja osobiście Iv informuje jeśli idzie o sesje, które prowadzi na moje życzenie, że np w końcu udało mi się zmolestowac komplet i można ruszyć dalej.

Tak samo jak nie podoba mi się podejście i szemranie, że aktywność w wieściach to spamowanie. Czy nie one po to są? Aby coś się działo? Tym bardziej, że karczma straciła z braku mg i uwagi? Żaden już chyba nie wpada raz na jakiś czas, nie sprawdz nawet wybiorczo kto gra i nie daje nawet na oko tych 50 pk, które naprawdę cieszą, a to było graczom obiecywane.

Offline

 

#4 2008-11-24 01:05:52

Yagahall

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 24
Punktów :   

Re: Luna

A mnie wkurza przekonanie, że każdy tekst jest dobry...nie ukrywajmy, do niektórych plotek czy wieści nie da się dorobić porządnego ciągu dalszego...zresztą to widać po ilości komentarzy i bolesne jest to, ze jak dajemy z siebie wszystko jak w pogoni za  bandziorem, to jest to przyjęte jako coś oczywistego, a przecież tyle samo zależy od graczy co od mg...jak on te rozgrywkę poprowadzi. Kazdy moze miec gorszy dzien i gracz...i mu post wyjdzie gorszy i mg...tylko dlaczego od razu kogoś za to karać?

Offline

 

#5 2008-11-24 01:15:04

Aeldis

Faktorianin

Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 12
Punktów :   

Re: Luna

Cóz... nie chce mi się rozpisywac, bo i tak powielił bym wypowiedx yag, mimo, iz mnie to bez pośrednio nie dotyczy. Tak więc podpisuję się pod jej postem, oraz także pod postem wyżej, z opiniami o poszczególnych MG.

Ostatnio edytowany przez Aeldis (2008-11-24 01:24:43)

Offline

 

#6 2008-11-24 17:07:24

Selene

Faktorianin

7777207
Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 26
Punktów :   
ID: 780
Rasa: Ferray
Profesja: PianistkaŚpiewaczkaFlorystka
WWW

Re: Luna

O! Odważny temat! *kiwa głową z uznaniem* więc ja powiem tak... wszystko, co zostało tu powiedziane, to prawda. Z ciekawości zerknęłam na "krwawe urodziny" kilka dni wcześniej, bo tak się trąbiło, ze ostatnie chwile na odpisywanie itd. Przeczytałam sobie pokrótce i.... zatkało mnie. Te obrażenia, zupełnie nagle bez ostrzeżenia, jakieś pogróżki o wyciągnięciu konsekwencji,b o odbiegacie od tematu... co to niby miało być? Rozumiem, MG jak MG, ale okaleczać tak postaci bez pardonu? widać było, ze nadepneliście jej na odcisk i zwyczajnie postanowiła się odegrać.
Co do plotek... fakt, w większości ciężko jest je jakoś ciekawie pociągnąć dalej, fabuła się rozłazi, chaos ogólny... ale częsot bywa też tak, że plotki roją się od błędów stylistycznych i ortograficznych. Na litość boską! Każdy popełnia błędy, ale można by to przed dodaniem jeszcze sprawdzić, poprawić!
Dobra, pomijając to... odbiegłam od tematu,b o gadam o plotkach.
I tak lunarscy MG nie są tacy źli, zetknęłam się z gorszymi, bodaj na Cerelain, dzięki czemu mam trwały uraz do tej krainy. Ale fakt też, ze z początku trochę się nerwów najadłam z zatwierdzeniem profilu. Sama nie pamiętam, który to MG mi problemów narobił, palcami wytykać nie będę.

Tak czy owak uważam, że władza MG powinna być bardziej ograniczona. Nie mogą sobie ot tak uśmiercać postaci i kaleczyć je, kto później będzie grał w tym wypadku postacią poparzoną od stóp do głów? To nie jest w porządku.
Sama bałam się, grając kiedyś z pewnym norv'ach, ponieważ stwierdził, ze może wysłać sobie naszą sesję do Mg, by ją zatwierdził, zatem bezkarnie może sobie moją postać zabić, ogołocić z piór i pozostawić na pastwę losu, bo MG będzie po jego stornie. No świetnie. Cała przyjemność z takiej gry.

Offline

 

#7 2008-11-24 20:31:14

Kerion

Faktorianin

Zarejestrowany: 2008-11-18
Posty: 4
Punktów :   

Re: Luna

Sesje na poczcie muszę wszyscy użytkownicy zaakceptować jeśliby chcieli takową sesję sprezentować MG. Ale MG wcale nie musi rozdawać za nią Pk czy innych cudów, to już zależy od niego.

Co do reszty to dziękuję że postanowiliście się podzielić Waszymi uwagami. Widzę jednak, że większość obraca się wokół Iv i tej nieszczęsnej sesji. Z tego co ona mi mówiła, wydawało jej się że olaliście wieść. Z jej treści sami powinniście wiedzieć, że jeszcze się nie zakończyła i mimo faktu że weszła nowa, da się wejść w archiwalne wieści i tam kontynuować. Rozumiem Was i rozumiem ją. Wy spróbujcie się postawić w jej sytuacji: kobieta się stara zorganizować Wam ciekawą sesję i nagle zostaje olana. Szczerze mówiąc postąpiłbym identycznie (tylko że zabił Was tak umiejętnie, że nie moglibyście stwierdzić niesprawiedliwości )
A jak Wy byście postąpili? Czy nie tak samo bądź podobnie?

Tak czy siak muszę powiedzieć, że Iv przesadziła. Dobrze więc, że unieważnia to wszystko. I faktycznie ostatnimi czasy dochodzą do mnie słuchy, że nie jesteście sprawiedliwie traktowani przez MG. Jest to dosyć spory problem i porozmawiam o nim z Mistrzami Gry, szukając jakiegoś rozwiązania.

Offline

 

#8 2008-11-24 20:36:38

Necrii

Przywódca

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 79
Punktów :   

Re: Luna

Dobra.. mowa o mg. Ja już nie będę się wypowiadać. Władca moje zdanie mniej więcej zna, ale popieram. Jest brutalność i brutalność. Nie chcę luny jako walki o przetrwanie. Co innego tak pokaleczyć raz na jakiś czas kogoś i to za głupotę jak tą Deneven co przeszła podczas burdy przez całą salę, ale nie jak tą drugą kobietę w sesji z X. Weszła, stała i oberwała tylko dlatego, że chciała pomóc. I skończyło się zmianą postaci.

Zresztą czasem można zabrać nagrodę sprzed nosa, np  skarb. Iv świetnie kiedys zgarnął pokazując nam stos złotych monet, które zamieniły się w szczury. Do dziś mam jednego w eq fab. Długo byłam zła, ale to mimo wszystko było pozytywne. Są inne sposoby, karania, robienia na złość i tym podobne. Tym bardziej jeśli zakładamy, że bogowie to nie mrzonka i pusta wiara.

Pozostaje w sumie jeszcze jedna sprawa. Got, ET, czy jak wolicie - nasz nowy Hrabia.
Co o nim sądzicie?


EDiT:
Kerion, nie dziw się, że karczma stoi pusta. To najlepszy dowód, że coś jest nie tak. Po co mam tam wchodzić, jak nagle ni stąd ni zowąd X może zacząć jedno ze swoich szaleństw? Ja unikam go jak ognia, a i tak mogę trafić w sam środek zawieruchy. Myślę, że gracze  czują się podobne.

Offline

 

#9 2008-11-24 21:21:27

Selene

Faktorianin

7777207
Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 26
Punktów :   
ID: 780
Rasa: Ferray
Profesja: PianistkaŚpiewaczkaFlorystka
WWW

Re: Luna

Ekhem. Jeszcze tylko dodam, na potwierdzenie moich słów, zobaczyłam opis MG o ID:368 o treści " Chcesz się założyć z MG, czy uda Ci się przeżyć?".
I to niby jest w porządku wobec nas? Może ja się nie znam na żartach, ale mnie to nie bawi.
Poza tym więcej obiekcji nie mam.

A o Hrabii się nie wypowiem. Za mało go znam. jeszcze obserwuję z uwagą.

Ostatnio edytowany przez Selene (2008-11-24 21:22:53)

Offline

 

#10 2008-11-24 21:30:45

Drakin

Faktorianin

Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 5
Punktów :   

Re: Luna

Może jak zostanę MG to będzie lepiej, przyda się świeżutki wzrok i doświadczenie z innej gry ^^

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-gn.pun.pl www.janeausten.pun.pl www.forestmt2.pun.pl www.youots.pun.pl www.adw.pun.pl